Rezultate obtinute la olimpiade scolare

Elevii claselor de liceu au adus cel mai mare numar de premii si mentiuni la faza nationala a olimpiadelor scolare din ultimii anii, astfel:

1998 – 1999

1999 - 2000

2000 – 2001

2001 - 2002

2002 - 2003

2003 – 2004

2004 – 2005

2005 – 2006

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

Ioana Ciurea

XII B

Italiana

Premiul I

Cezar Ungureanu

2

Ramona Raicu

X A

Psihologie

Premiul II

Gica Visan

3

Crina Raicu

XII B

Filozofie

Mentiune

Nicole Visan

4

Denisa Butnaru

XII B

Filozofie

Mentiune

Nicolae Visan

5

Bogdan Jitea

X A

Ist.romanilor

Premiu sp.

Radu Simion

6

Mihaela Gruia

VIII B

Ist.romanilor

Mentiune

Eana Marica

7

Nicoleta Draghici

X A

Romana

Participare

Stefnia Panea

8

Adrian Moraru

X A

Romana

Participare

Stefania Panea

9

Cristina Visan

IX C

Franceza

Participare

Angela Nicoara

10

Tania Ristea

IX B

Franceza

Participare

C. Carmaliga

11

Crina Raicu

XII B

Franceza

Participare

C. Carmaliga

12

Denisa Butnaru

XII B

Franceza

Participare

C. Carmaliga

13

Aurelia Biloiu

X C

Sociologie

Participare

Gica Visan

14

Geanina Virf

X B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

15

Anca Bulie

 X B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

16

Ana Maria Armeanu

X B

Rusa

Participare

Maria Militaru

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

Florentina Ciobanu

XI C

Sociologie

Premiul I

Nicolae Visan

2

Iulia Cotet

IX C

Logica

Premiul II

Gica Visan

3

Ramona Raicu

XI A

Psihologie

Premiul III

Gica Visan

4

Nicoleta Draghici

XI A

Romana

Participare

Nicoleta Baetica

5

Ana Maria Armeanu

XI B

Rusa

Participare

Elena Soare

6

Cristina Istrate

VIII E

Romana

Participare

Tudora Manea

7

Madalina Andrei

XII C

Italiana

Participare

Cezar Ungureanu

8

Madalina Andrei

XII C

Ist.romanilor

Praticipare

Mariana Voicu

9

Diana Jitea

XII C

Germana

Participare

Alice Jitea

10

Roxana Neacsu

X C

Franceza

Participare

Cati Radneantu

11

Daniela Pietrosu

IX B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

12

Anca Bulie

IX B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

13

Iuliana Cimpoierui

XII D

Economie

Participare

Nicolae Visan

14

Florin Craciun

XII C

Economie

Participare

Nicolae Visan

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

Iulia Cotet

X C

Logica

Premiul I

Gica Visan

2

Bogdan Jtea

XII A

Istoria rom.

Locul I

Radu Simiopn

3

Simona Bujoreanu

X C

Sociologie

Premiul II

Nicolae Visan

4

Ramona Raicu

XII A

Psihologie

Mentiune

Gica Visan

5

Ana Maria Visan

IX C

Germana

Mentiune

Alice Jitea

6

Ana Maria Armeanu

XII B

Rusa

Mentiune

Elena Soare

7

Sorinela Petrisor

X B

Italiana

Mentiune

C.Ungureanu

8

Daniela Pietrosu

X B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

9

Liana Scriosteanu

X B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

10

Anca Bulie

XII B

Franceza

Participare

Cati Radneantu

11

Anca Bulie

XII B

Engleza

Participare

M. Simonis

12

Vali Stancoi

XI C

Engleza

Participare

M. Simonis

13

Tania Ristea

XI B

Engleza

Participare

M. Simonis

14

Anca Zariosu

IX B

Engleza

Participare

Ligia Stancu

15

Camelia Popovici

X C

Filozofie

Participare

Nicolae Visan

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

Cristina Visan

XII C

Psihologie

Premiul II

Gica Visan

2

Valentin Boncea

VIII D

Cultura civ.

Premiu sp.

Gica Visan

3

Georgiana Ionescu

VIII D

Cultura civ.

Premiu sp.

Gica Visan

4

Greti Ivana

VIII B

Romana

Mentiune

Tudora Manea

5

Roxana Neacsu

XI B

Franceza

Mentiune

Cati Radneantu

6

Ana Maria Visan

X C

Germana

Participare

Alice Jitea

7

Sorinela Petrisor

XI B

Italiana

Participare

C.Ungureanu

8

Anca Zariosu

X B

Franceza

Participare

C.Carmaliga

9

Nicoleta Magargiu

XII C

Filozofie

Participare

Nicolae Visan

10

Vali Stancoi

XII C

Economie

Participare

Nicolae Visan

11

Alina Costache

XII C

Geografie

Participare

Ilie Costache

12

Cristina Ilie

X C

Logica

Participare

Gica Visan

13

Roxana Tocaciu

XII C

Istoria rom.

Participare

Radu Simion

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

 Radulescu Daiana

IX

Filozofie

mentiune

Visan Dobre G.

2

 Popovici Camelia

XII

Filozofie

mentiune

Visan Nicolae

3

 Neacsu Roxana

XII

Lb. franceza

mentiune

Radneantu Cati

4

 Petrisor Sorinela

XII

Lb. italiana

mentiune

Ungureanu C.

5

 Nebunu Florian

VII

Lb. romana

mentiune

Manea Tudora

6

 Lacatus Diana

IX

Istorie

participant

Simion Radu

7

 Radulescu Daiana

IX

Lb. romana

participant

Mitroi Claudia

8

 Ionescu Georgiana

IX

Istorie

participant

Simion Radu

9

 Visan Ana-Maria

XI

Lb. germana

participant

Jitea Alice

10

 Zariosu Anca

XI

Lb. franceza

participant

Carmaliga C.

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

Profesor

1

Visan Ana Maria

XII C

Filozofie

Mentiune

Visan Nicolae

2

Bujoreanu Liliana

XII C

Sociologie

Mentiune

Visan Nicolae

3

Scutelnicu Gabriela

IX C

Logica

Mentiune

Visan Dobre Gica

4

Paraschiv Alina

XI B

Germana

Participare

Jitea Alice

5

Mitroi Nicoleta

X B

Franceza

Participare

Carmaliga Cornelia

6

Brezae Oana

VII E

Matematica

Participare

Gogoasa Fita

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

1

Ochea Adriana

XII B

Limba franceză

Mențiune

2

Brezae Oana

VIII E

Matematică

Premiul III

Nr. Crt

Numele si prenumele elevului

Cls.

Disciplina

Rezultatul obtinut

1

Pitiș Karina

VII A

Educație plastică

Premiul I

2

Bălașa Andreea

VI A

Educație plastică

Premiul I

3

Nițu Cezara

V C

Educație plastică

Premiul I

4

Burtan Mihaela

V C

Educație plastică

Premiul I

5

Nicolae Denis

V C

Educație plastică

Premiul II

6

Jianu Ana Maria

XI C

Psihologie

Mențiune

7

Bunoaica Iulia

V C

Educație plastică

Premiu special

8

Barbu Cristina

IX C

Istorie

Mențiune